O mně

Jmenuji se Jana a vítám Vás na stránkách, které se věnují bylinám a přírodní léčbě.

Začalo to nemocí ...

Jako většinu lidí, kteří aktivně provozují celostní medicínu, tak i mě k této práci přivedla má vlastní ne-moc. Od dětství jsem byla silný alergik - atopik a vím tedy, jak s psychikou může zamávat problém na kůži. V průběhu let se k tomu přidaly gynekologické problémy, které vyústily v operaci a pak kolaps z práce. Z řešení toho všeho se ve mě objevila velká nedůvěra v lékaře, protože jejich řešení mi ani trochu nevyhovovala. A tak vlastně začala má cesta k tomu, že to buď najdu a vyřeším sama nebo se budu dál utápět v ne-moci. Ve slunečním horoskopu jsem být a tím pádem mám ráda moc a ne-moc mě děsí.

A z nemoci je dar ...

Začala jsem navštěvovat různé semináře a kurzy. Některé představovaly trochu šlápnutí vedle a některé byly úžasné. Po několika letech hledání jsem se přihlásila na čtyřletý cyklus studia tradiční čínské medicíny, obor akupunktura.

Ač akupunkturu aktivně neprovozuji, znalosti ze studia využívám každý den, a to nejen pro sebe. Hodí se také pro zákazníky v prodejně v Hradci Králové nebo pro ty, kteří nás navštíví online na www.prirodnilekarna.cz. Snažím se vysvětlovat, co přesně se při onemocnění v těle děje a co pro uzdravení mohou udělat. Přírodní medicína, ať už budeme mluvit o čínské, indické či naší lokální, má jedno společné. Je nutné pochopit, že člověk podléhá stejným principům a zákonům jako příroda kolem nás. A pokud se jí budeme vzpírat, dojde k nerovnováze, a tím pak k onemocnění. Vše je jen o pochopení.

Kromě psaní, které mě moc baví, ale bohužel mi na něj zbývá málo času, pořádám také tematické přednášky. KALENDÁŘ AKCÍ - ZDE

Pro ty, kdo mají rádi více informací, tak můj podrobnější profil najdete ZDE. Ať se tu zbytečně neopakuji.