Články

 

V pořadu A DOST proběhla aktuálně reportáž o podvodnících, kteří se živí na lidské důvěřivosti a diagnostikují pomocí tzv. biorezonančních přístrojích různé parazity a patogeny, které mohou být příčinou jejich zdravotních problémů. Jak je to?

Drmek obecný je jedním z nejúčinnějších spojenců při poruchách menstruačního cyklu. Jeho schopnost uvolňovat jaterní čchi z něj dělá bylinu téměř pro každou ženu. Je známý také pod názvem Mnišský pepř či bobule cudnosti. Svým vzhledem mírně připomíná marihuanu. Dorůstá do výšky až 6 metrů a původně pochází z oblasti středomoří.

Medicinální houby dnes patří mezi základní prostředky pro posílení imunitního systému přírodní cestou. Jejich použití je však mnohem širší. Dnes o houbě s názvem Hericium erinaceus - Korálovec ježatý.

Pleška se říkalo bylince, kterou dnes známe pod jménem Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale). Vyráží ze země hned na počátku jara a rozkládá hned u země své listy, podobné čekance, které jsou z obou stran stříhané a vykrojené, na špici do podoby střely.